شهرک صنعتی شهید سلیمی؛ بزرگترین مرکز اقتصادی و اشتغال‌آفرینی شمال‌ غرب کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که در شهرک صنعتی شهید سلیمی هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی و خدماتی وجود دارد، گفت: در حال حاضر در این شهرک که بزرگترین مرکز اقتصاد و اشتغال شمال غرب کشور است ۲۵ هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.


مهد صنعت – صابر پرنیان در بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید سلیمی افزود: تمام دستگاه ها باید نگاه ویژه ای به رشد اقتصادی، تکمیل و نوسازی زیرساخت های این شهرک داشته باشیم.
وی با اشاره به اهمیت رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید سلیمی تاکید کرد: تخصیص ۳ درصد از ارزش افزوده واحدهای تولیدی برای بهسازی و نوسازی زیرساخت های شهرک ها که در حال استهلاک است مطالبه اصلی صنعتگران و تولیدکنندگان است.
پرنیان گفت: نگهداری و بروزرسانی تصفیه خانه‌ها، مرمت آسفالت، ترمیم شبکه‌های آب و برق و مبلمان شهرک های صنعتی و تکمیل زیرساخت های شبکه آب از جمله مواردی است که نیاز به تامین اعتبارات مکفی و پایدار دارد که این موارد از طریق اختصاص بخشی از سهم ارزش افزوده پرداختی تولیدکنندگان قابل تامین است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: با توجه به این که تولیدکنندگان، هزینه هایی مبنی بر سهم ارزش افزوده به شهرداری پرداخت می کنند ولی شهرداری در قبال اخذ این هزینه ها، خدماتی به واحدهای صنعتی ارایه نمی کند.

خبرنگار: فاطمه ملک پور

 

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=64549 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن