قیمت موبایل ۷ تیر ۱۴۰۱

قیمت موبایل در انواع برندهای سامسونگ، اپل و شیائومی را در بازار امروز سه‌شنبه هفتم تیر ۱۴۰۱، مشاهده می‌کنید.


مهد صنعت، در جدول‌های زیر، قیمت موبایل در بازار امروز پنج تیر (در مورد تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند)، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است.

البته قیمت موبایل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. تمامی مدل‌ها، دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزان‌تر به فروش می‌رسند.قیمت‌ها از سایت زومیت هستند.

سیاست‌های جدید دولت در رابطه با واردات موبایل با قیمت بالای ۶۰۰ دلار، باعث رشد چشمگیر واردات گوشی‌های مسافری شد. با اینکه قرار بود این گوشی‌ها به ازای صادرات خشکبار وارد کشور شوند، اما عدم موفقیت صادرکنندگان، درعمل واردات این کالاها را غیرممکن کرد. بر این اساس گرچه واردات آیفون یا گوشی‌ها هم‌رده قانونی است، اما شدنی نیست.

در حالی واردات گوشی‌های مسافری بار دیگر قوت گرفت که شنیده می‌شود در بسیاری از شهرها خرید و فروش پاسپورت به منظور رجیستری بازار داغی پیدا کرده است. 

رشد ۳ برابری واردات گوشی‌های مسافری

طبق آمار گمرک واردات موبایل به رویه مسافری در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سه ماه پایانی سال ۱۴۰۰، تقریباً سه برابر شد. به نظر می‌رسد قوانین جدید وارداتی باعث چنین رشد چشمگیری شد. سال گذشته که مانعی در مسیر واردات موبایل وجود نداشت، واردات مسافری گزینه آخر فعالان بازار و تجار بود.

همچنین از توقف توزیع ارز نیمایی در ایجاد چنین روندی نباید گذشت. اوایل سال جاری دولت برای بهبود منابع ارزی کشور تصمیم به توقف تخصیص ارز نیمایی برای واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلاری گرفت.

در نهایت این تصمیم منوط به دریافت ارز صادرکنندگان خشکبار شد. اما با بسته شدن تالار دوم نیما تأمین ارز موبایل به دست‌انداز افتاد. اتفاقی که دیگر عامل رشد واردات گوشی‌های مسافری شناخته می‌شود.

میزان واردات گوشی‌های مسافری قبل از محدودیت‌های ارزی

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل عنوان کرد: از ابتدای سال تا ۲۲ خرداد، حدود ۱۰۰ هزار دستگاه موبایل از طریق رویه مسافری وارد کشور شد.

محمدرضا عالیان گفت: عمدتاً این گوشی‌ها بالای ۶۰۰ دلار هستند که در آن‌ها ۹۰ هزار دستگاه گوشی آیفون دیده می‌شود. یعنی ۹۰ درصد واردات گوشی‌های مسافری به این برند تعلق دارد. با گذشت زمان میزان واردات سرعت بیشتری هم می‌گیرد. به‌عنوان مثال فقط در بازه زمانی یک تا ۲۲ خرداد، ۴۰ هزار آیفون وارد کشور شد./تجارت نیوز

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=63252 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن