فصل جدیدی برای بخش معدن آذربایجان‌شرقی آغاز شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که فصل جدیدی برای بخش معدن استان آغاز شده است، تاکید کرد: باید علاوه بر کمک به بهره برداری معادن، ایجاد بسترهای اشتغالزایی و فراوری در معادن، از خام فروشی مواد معدنی در استان جلوگیری شود.


مهد صنعت – صابر پرنیان در نشست مشترک با فرمانداران اهر و هریس افزود: در بخش معدن باید قبول کنیم کم کاری شده است و با همکاری یکدیگر در این بخش تحرک اساسی ایجاد کنیم.
وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی از لحاظ ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را دارد این در حالی است که سهم بخش معدن در اقتصاد استان تنها ۲ درصد است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که باید به بخش معدن نگاه ویژه ای داشته باشیم، گفت: در این جلسه پرونده ۱۱ معدن مورد بررسی قرار گرفت که در این زمینه یک روز را در هفته به بخش معدن اختصاص داده ایم تا مشکلات معادن، مسایل معدنکاران و تمام مواردی که دستگاه های مختلف در این بخش با آنها درگیر هستند به زودی حل و فصل شود.
پرنیان اتاق بازرگانی تبریز را پرچم‌دار بخش خصوصی دانست و افزود: به منظور رفع موانع و تسهیل امور در بخش معدن از اتاق بازرگانی کمک ویژه ای خواهیم خواست.
وی ادامه داد: علاوه بر درخواست همکاری از خانه معدن و سازمان نظام مهندسی معدن، از دستگاه های اجرایی ذیربط مانند منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست استان خواهش می کنیم با بخش معدن مهربان تر برخورد شود البته معادن نیز باید منایع طبیعی را حفظ کنند و با روش های نوین محیط زیست را به حالت اولیه بازگردانند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که فصل جدیدی در بخش معدن استان آغاز شده است، تاکید کرد: باید علاوه بر کمک به بهره برداری معادن، ایجاد بسترهای اشتغالزایی و فراوری در معادن، از خام فروشی مواد معدنی در استان جلوگیری شود.
پرنیان ضمن اشاره به قول داده شده به استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر افزایش سهم ۲ درصدی معادن در اقتصاد استان به حدود ۱۰ درصد افزود: در ماه های آینده خبرهای خوشی از بخش معادن مس خواهیم شنید.
وی همچنین با بیان این که در زمینه سایر معادن مانند طلا و مس وضعیت استان ویژه است، ادامه داد: اقدامات طرح صنعتی و معدنی نفلین سینیت به صورت جدی شروع شده و هر ماه از فعالیت های انجام شده در این مجموعه گزارش می گیریم.

خبرنگار: فاطمه ملک پور

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=63203 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن