آذربایجان‌شرقی قطب تولید و صادرات لوازم خانگی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که آذربایجان شرقی ظرفیت قابل توجهی در حوزه های مختلف صنعتی دارد، گفت: یکی از این حوزه ها، بخش لوازم خانگی است که این استان از لحاظ تولید و صادرات در بخش لوازم خانگی قطب است.


مهد صنعت – صابر پرنیان افزود: تصمیمات مهمی در حوزه صنایع لوازم خانگی گرفته شده است که امیداوریم باعث رشد، ارتقای تولید و صادرات در استان شود.
وی ادامه داد: آذربایجان شرقی در بسیاری از رشته صنعت ها قطب است و بزرگترین منطقه صنعتی آزاد تجاری کشور در این استان قرار دارد در واقع این استان در زمینه صادرات دروازه ورود به اوراسیا است و می تواند یک هاب صادرتی باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که مهمترین ویژگی صنعت آذربایجان شرقی این است که صنعت متکی بر بخش خصوصی است، اظهار کرد: تقریبا از بعد از انقلاب عمده سرمایه گذاری ها به وسیله بخش خصوصی انجام شده که این یک مزیت است.
پرنیان افزود: امیدواریم با مزیت هایی که وجود دارد هم از لحاظ نیروی انسانی و هم شهرک های تخصصی و هم تکمیل زنجیره، استان جایگاه واقعی خود را در شمال غرب کشور در زمینه افزایش صادرات به اروپا، قفقاز، اوراسیا و کشورهای آسیایی بیابد.

خبرنگار: فاطمه ملک پور

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=61707 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن