۳۴۴ واحد صنعتی در آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به سرمایه گذاری ۳۷۰۱ میلیارد تومانی، از راه اندازی ۳۴۴ واحد صنعتی در ۹ ماهه سال جاری در استان خبر داد.


مهد صنعت – غلامعلی راستی با بیان این‌که با آغاز به کار این میزان واحد صنعتی در استان، زمینه اشتغال بیش از ۵۳۰۰ نفر فراهم شده است، اظهار کرد: تا پایان آذرماه امسال ۱۶۸ واحد صنعتی جدید ایجادی با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۴۰۱ میلیارد تومان و ۱۷۶ واحد صنعتی توسعه‌ای با سرمایه ۲۵۰۴ میلیارد تومانی در آذربایجان شرقی راه اندازی شده است.

وی افزود: محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، ساخت منسوجات، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات فلزی فابریکی و وسایل نقلیه موتوری از جمله گروه‌های صنعتی در بخش‌های ایجادی و توسعه‌ای بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، بیشترین واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده توسعه‌ای و ایجادی در شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و شبستر بودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، راستی با تاکید بر توسعه و تعمیق ساخت داخل به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت صمت در سال‌های اخیر، ادامه داد: در راستای سیاست حمایت و تعمیق تولید داخلی، تعداد معافیت گمرکی ماشین‌آلات در بازه زمانی ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد کاهش یافته ‌است.

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=58663 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن