کلرپارس واحد نمونه صنعت و معدن شد

بر اساس ارزیابی های صورت گرفته؛ کلرپارس واحد نمونه صنعت و معدن شد.


مهد صنعت، عرصه صنعت یکی از راهبردی ترین بخش های اقتصاد یک کشور است که توسعه و پیشرفت در آن میتواند به مثابه ی بخش پیشران عمل کرده و سایر بخش های اقتصاد کشور را به دنبال خود به جلو هدایت نماید. از سوی دیگر توسعه و پیشرفت در صنعت به یک همدلی و هماهنگی بین واحدهای تولیدی و صنعتی، دستگاههای اجرایی و دولتی و همچنین مردم نیاز دارد.

بدنه اجرایی کشور باید تلاش خود را در راستای رفع موانع تولیدکنندگان به کار بندند و مردم نیز با خرید اجناس ایرانی وظیفه خود را در حمایت از صنعت کشور ایفا نمایند. اما مهمترین وظیفه در این مسیر به عهده واحدهای صنعتی است که با تلاش مستمر و روزافزون بتوانند کیفیت محصولات خود را به طور مستمر افزایش  داده و موجبات رضایت مشتری داخلی و ورود به بازارهای جهانی را اخذ کنند.

یکی از واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی که در سالیان گذشته عملکرد بسیاری در خشانی داشته و توانسته است علاوه بر صادرات محصولات خود افتخارات زیادی را به خود اختصاص دهد، مجموعه کلرپارس است. شرکت کلرپارس که یکی از شرکت های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) است در سال ۱۳۶۶، برای تامین کلر شرکت های آب و فاضلاب در شهر تبریز به ثبت رسیده و عملیات ساخت آن آغاز شد و در نیمه دوم سال ١٣٧٧ به بهره برداری رسید.

کلرپارس از ابتدای بهره برداری، اجرای طرح های توسعه محور را در اولویت خود قرار داد و  با توسعه مساحت کارخانه به ۲۱ هکتار، ظرفیت تولید کلر از ۲۰ تن را به بیش از ۵۰ تن در روز افزایش داده است. این شرکت در زمینه تولید مواد شیمیایی گندزدا و ضدعفونی‌کننده از قبیل کلر، مشتقات آن و آب اکسیژنه فعال است و محصولات آن در صنایعی نظیر آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه ها، دارویی و غذایی، پتروشیمی، پالایشگاه نفت و گاز، رنگ سازی، کاغذ سازی و نساجی مصرف می شود.

عملکرد ویژه این مجموعه باعث گردید، کلرپارس از طرف خانه صنعت و معدن استان آذربایجان شرقی به عنوان واحد نمونه صنعت و معدن معرفی شود.

افزایش صادرات همراه با توجه به محیط زیست

ابوالفضل باباپور مدیرعامل شرکت کلرپارس در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: در حال حاضر شرکت کلرپارس با بهره گیری از ناوگان تخصصی حمل و نقل مواد شیمیایی، با تولید ۶۵ هزار تن توانسته است علاوه بر رفع کامل نیاز داخلی کشور، محصولات خود را به بیش از ۲۶ کشور جهان صادر نماید.

وی افزود: استفاده از تکنولوژی دوستدار محیط زیست (ممبرانی) در تولید کلر و سود سوز آور، که هرگونه ناخالصی جیوه را از آنها حذف می کند باعث شده است تا کلر پارس به یک شرکت دوست دار محیط زیست با جایگاه منطقه ای ویژه تبدیل شود.عملکرد بی نظیر کلر پارس در عرصه توجه به شاخص های محیط زیستی به گونه ای بود که رئیس سازمان محیط زیست استان، تلاش های این مجموعه را ستودنی توصیف کرد.

کسب افتخارات متعدد در سایه عملکردی درخشان

مجموعه کلرپارس با اصلاح شاخص های مالی، بهبود فرآیندهای سیستمی و افزایش مستمر کیفیت و میزان تولید توانسته است به یکی از واحدهای پیشرو در هلدینگ شستا و استان آذربایجان شرقی مبدل گردد.کسب عناوین مختلف استانی و کشوری در سالهای اخیر به خوبی نشان دهنده این مساله است.

شرکت کلرپارس در سال گذشته در چهارمین همایش ملی پدافند شیمیایی که به همت سازمان پدافند غیرعامل کشور و دانشگاه بقیه الله (عج) برگزار گردید، به عنوان تنها شرکت زیر مجموعه هلدینگ شستا، با دریافت تندیس ویژه همایش و لوح تقدیر، مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفت. در این همایش مجموعه های صنعتی و تولیدی بر اساس شاخص هایی مانند انبارش و نگهداری امن، ایمنی حمل ونقل، آموزشهای لازم برای پرسنل و مصرف کنندگان و رعایت جوانب مختلف ایمنی مورد ارزیابی قرار می گرفتند که شرکت کلرپارس به دلیل عملکرد درخشان خود در این حوزه به عنوان برگزیده این همایش انتخاب شد.

همچنین این مجموعه در سال جاری به عنوان واحد صنعتی برگزیده در هفتمین دوره طرح رتبه بندی شرکت های برتر منطقه شمالغرب و غرب کشور موسوم به ایران تک انتخاب گردید. در این رتبه بندی که با مشارکت اتاق بازرگانی تبریز و سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان‌شرقی در تبریز انجام می شود.

شرکت های غرب و شمال غرب کشور بر اساس ۴ شاخص کلی رشد و بازدهی، اثربخشی در بازارهای بین المللی، اشتغالزایی و استفاده هوشمندانه از دارایی های شرکت و یک شاخص جداگانه تحت عنوان کیفیت خدمات و محصولات رتبه بندی می شوند، که کلرپارس موفق شد به عنوان شرکت برگزیده انتخاب شود.

این مجموعه موفق در کنار سایر افتخارات خود توانست امسال عنوان واحد نمونه ملی استاندارد را نیز کسب نموده و کیفیت بالای محصولات خود را به اثبات برساند. در انتخاب واحد نمونه ملی استاندارد  مجموعه ها طی یک فرآیند طولانی زیرنظرگرفته شده و شاخص های مدنظر سازمان ملی استاندارد شامل ارتقای سطح کیفی و تکنولوژی، آموزش مدیران کنترل کیفی، تدوین استانداردهای ملی، صادرات، ثبت اختراع و درج مقالات بین المللی، استمرار کاربرد پروانه نشان استاندارد و نمره منفی در بازدیدها و نمونه برداری ها مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند و واحدهایی که بتوانند نمره بالایی در این زمینه کسب نمایند، به عنوان واحد نمونه ملی استاندارد معرفی می شوند./فارس

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=56963 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن