اخذ شناسه و ثبت اطلاعات تولیدکنندگان پوشاک در سامانه تجارت الزامی است

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی از الزامی بودن اخذ شناسه و ثبت اطلاعات تولید کنندگان پوشاک در سامانه تجارت و ابلاغ موضوع به اتاق اصناف و اتحادیه صنفی ذی‌ربط استان خبر داد.


مهد صنعت – یوسف پایدار با اشاره به ابلاغ مصوبه الزام اخذ شناسه و ثبت اطلاعات درسامانه تجارت توسط تولید کنندگان پوشاک از طریق کارگروه تنظیم بازار کشور گفت: بر اساس مصوبه یاد شده و به استناد مواد ۵ ، ۶ و۱۳ قانون قاچاق هرگونه عرضه و فروش پوشاک توسط تولیدی‌های صنفی و صنعتی فاقد پروانه و بدون ثبت در سامانه در حکم عرضه خارج از شبکه و قاچاق تلقی خواهد شد.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد شفافیت در زنجیره تولید پوشاک جین در کشور، کلیه فعالین اقتصادی زنجیره پارچه و پوشاک در کشور اعم از تولیدکنندگان صنعتی و صنفی ، واردکنندگان و … ملزم می‌باشند نسبت به ثبت نام و ورود اطلاعات در سامانه جامع تجارت و سامانه ایرانیان اصناف اقدام کنند.

به گزارش مهد صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی، وی همچنین با بیان اینکه دفتر مقررات صادرات و واردات در جهت تامین نیاز واحدهای تولیدی صنعتی پارچه با پیشنهاد افزایش سقف ۲۰ درصد به سقف ۳۰ درصد موافقت کرده است.

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=56942 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن