مشکلی از نظر تأمین کالاهای اساسی در بازار آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: اقدامات مناسبی در جهت تولید، توزیع و تأمین مواد غذایی در استان صورت گرفته و در حال حاضر هیچ کمبودی از نظر تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد.


مهد صنعت- محمد کلامی روز دوشنبه در جلسه قرارگاه امنیت غذایی کشور که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در سایه تلاش‌های دستگاه‌های مرتبط برای ذخیره اقلام استراتژیک، کالاهای اساسی به وفور در بازار استان موجود است که این موضوع مایه آرامش جامعه و دست‌اندرکاران حوزه تنظیم بازار است.

وی، نگاه جدی و علمی به حفظ آرامش در جامعه را مهم‌ترین رویکرد ستاد تنظیم بازار استان عنوان کرد و گفت: معتقدیم که هر حرکت احساسی در بازار می‌تواند موجب انتظارات منفی و تقاضای کاذب در بخش مصرف شده و بازار را از روال عادی خارج کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین رصد جدی و مستمر چرخه تولید، توزیع و تأمین مواد غذایی را اولویت استان در حوزه تنظیم بازار دانست و گفت: رضایت خاطر مردم در گرو عملکرد مطلوب دستگاه‌ها در این سه حوزه است.

وی افزود: دستگاه‌های مسئول باید رصد بازار را در این سه مرحله به صورت جدی انجام دهند و مشکلات را قبل از وقوع پیش‌بینی و برای حل آن چاره‌اندیشی کنند.

کلامی خواستار ارائه تسهیلات بانکی برای تأمین مالی واحدهای تولید مواد غذایی و صدور مجوز استفاده از حمل‌ونقل ریلی برای حمل نهاده‌های دامی و تسریع در تأمین این نهاده‌ها برای تولیدکنندگان شد.

وی همچنین بر هماهنگی دستگاه‌های ناظر در حوزه بازار، اتخاذ روش‌های مناسب برای برخورد با متخلفان در عین حفظ آرامش در بازار و استفاده از نیروهای باانگیزه در حوزه نظارت بر بازار تأکید کرد./ایسنا

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=56917 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن