۲۶۸ واحد صنعتی جدید در آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۵۲ میلیارد تومانی در این حوزه ، از راه اندازی ۲۶۸ واحد صنعتی جدید در ۷ ماهه امسال در استان خبر داد.


مهد صنعت – غلامعلی راستی با اعلام این خبر ، افزود : با راه اندازی این میزان واحد صنعتی در استان زمینه اشتغال بیش از ۴ هزار نفر در استان فراهم شده است.

وی ادامه داد : همچنین طی مدت یاد شده در سال جاری ، ۱۳۰ واحد صنعتی جدید ایجادی با سرمایه ای بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۲ و ۲۰۰ نفری در استان راه اندازی شده و با توجه به این آمار رشد تقریبی۱۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم.

راستی افزود : بیشترین واحدهای راه اندازی شده ایجادی در گروه صنعتی محصولات غذائی وآشامیدنی ها ، ساخت منسوجات ، ساخت موادومحصولات شیمیائی ، محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت ماشین آلاتوتجهیزات بوده است.

وی گفت : از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ، بیشترین واحدهای صنعتی ایجادی در شهرستان های تبریز، آذرشهر وشبستر راه اندازی شده است.

بیش از ۴ هزار واحد صنعتی در استان فعالیت دارند

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، گفت : واحدهای فعال )دارای پروانه بهرهبرداری فعال( ، استان ۴ هزار و ۱۷۰ واحد صنعتی است.

غلامعلی راستی افزود : فعالیت این میزان واحد صنعتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۴٫۶۴۳ میلیارد تومان ، اشتغال بیش از ۱۲۷ هزار نفر را موجب شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اذربایجان شرقی، وی ادامه داد: توزیع شهرستان ها و واحدهای فعال نشان می دهد بیشترین واحدهای فعال در شهرستان هایتبریز، آذرشهر، شبستر، بستان آباد و بناب قرار دارند.

سرپرست سازمان صمت استان تصریح کرد : بیشتر واحدهای فعال استان در گروه های صنعتی محصولات غذاییو آشامیدنی ها ، ساخت منسوجات ، دباغی، چرم، کیف، چمدان و کفش ، ساخت موادومحصولات شیمیائی ، محصولات از لاستیک و پلاستیک ، سایر محصولات کانی غیرفلزی ، محصولات فلزی فابریکی و ساخت ماشینآلات و تجهیزات می باشند.

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=56849 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن