ضرورت تداوم حمایت از صنعت لوازم خانگی

معاون امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر ضرورت تداوم حمایت از صنعت لوازم خانگی گفت: طی چهارماهه ابتدای سال‌جاری میزان تولید در این صنعت با رشدی ۴۲درصدی همراه بوده و در سال ۹۹ نیز این صنعت رشد ۷۰درصدی را رقم زده است.


مهد صنعت- مهدی صادقی‌نیارکی در یک برنامه تلویزیونی با تشریح دستاوردهای صنعتگران در حوزه لوازم خانگی، روند صعودی تولید و افزایش عمق ساخت داخل را از دستاوردهای این صنعت عنوان کرد و گفت: میزان تولید در این صنعت در مقایسه با سال ۹۶ که تحریم‌ها آغاز نشده بود نیز رشد ۳۲درصدی را رقم زده است.

وی افزود: با توجه به‌ظرفیت‌های نصب‌شده امکان تولید ۲۰میلیون دستگاه لوازم خانگی بزرگ و کوچک در این بخش وجود دارد و در سال‌جاری نیز تولید بیش از ۱۶ میلیون دستگاه هدف‌گذاری شده است.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ممنوعیت واردات لوازم خانگی نیز توضیح داد: به ‌استناد ماده ۲۲ احکام دائمی برنامه توسعه، دولت برای حمایت از صنعت صرفا می‌تواند موانع تعرفه‌ای و ضوابط فنی ایجاد کند، بنابراین ممنوعیت واردات برخی کالاها از جمله لوازم‌خانگی براساس مصوبه اولیه شورای هماهنگی سران سه قوه در سال۹۷ ابلاغ شده و مجددا تا یک سال دیگر این مصوبه تمدید شده است.

به گفته صادقی‌نیارکی آن چیزی که باید در حال‌حاضر تعیین‌تکلیف شود، حمایت از این صنعت در حوزه قانونی است؛ همان‌طور که اشاره شد صنعتگران ما ظرفیت تولید ۲۰‌میلیون دستگاه لوازم خانگی را در کشور دارند و باید از این ظرفیت حمایت شود.

وی درباره تامین مواد اولیه مورد‌نیاز صنعت لوازم خانگی نیز از اتخاذ تدابیری برای عرصه اختصاصی ورق فولادی در بورس‌کالا برای این صنعت خبرداد و گفت: بورس‌کالا دارای پلت‌فرم و ساختار شفاف است و میزان خرید مواد به‌صورت مشخص قابل‌مشاهده و پیگیری است و صنعتگر براساس میزان خرید مواد اولیه باید محصول تولید کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: ما برای حمایت از صنعت لوازم‌خانگی و تسریع در تامین مواد اولیه مورد‌نیاز آن عرضه اختصاصی در بورس‌کالا برای صنعتگران این بخش را درنظر گرفته‌ایم./دنیای اقتصاد

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=54503 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن