راه اندازی ۱۸۲ واحد صنعتی جدید در آذربایجان‌شرقی در سال جاری

سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از راه اندازی ۱۸۲ واحد صنعتی در پنج ماهه نخست امسال با سرمایه گذاری ۲۰۸۴ میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال بیش از دو هزار و۷۰۰ نفر در استان خبر داد .


مهد صنعت – آرش نگاهبان با اشاره به بخشی از عملکرد حوزه صنعت سازمان صمت استان در پنج ماهه نخست سال جاری، گفت : تا پایان مرداد ماه امسال ۸۶ واحد صنعتی ایجادی با سرمایه گذاری ۸۳۸ میلیارد تومان و اشتغال ۱۶۵۴نفر در استان راه اندازی شده و رشد هشت درصدی از نظر تعداد و رشد ۲۰ درصدی از نظر سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین واحدهای راه اندازی شده ایجادی در شهرستان های تبریز، آذرشهر و شبستر و در گروه های صنعتی ساخت ماشین آلات وتجهیزات، محصولات فلزی فابریکی، محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت مواد و محصولات شیمیائی بوده است.

سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صمت استان با بیان این‌که راه اندازی ۹۵ طرح توسعه ای واحدهای تولیدی در پنج ماهه اول امسال با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۲۴۰ میلیارد تومان زمینه اشتغال یک هزار و ۵۸ نفر در استان را فراهم خواهد کرد، افزود : بیشترین واحدهای صنعتی راه اندازی شده ناشی از توسعه واحدهای تولیدی، در شهرستان های تبریز، آذرشهر و شبستر قرار دارند.

وی از فعالیت چهار هزار و ۱۱۹ واحد صنعتی در استان با سرمایه ای بالغ بر ۲۳٫۴۵۴ میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: فعالیت واحدهای صنعتی یاد شده زمینه اشتغال ۱۲۶ هزار و ۲۰۷ نفر را فراهم کرده است.

نگاهبان تصریح کرد: توزیع شهرستان ها و واحدهای صنعتی فعال نشان می دهد که بیشترین واحدهای فعال در شهرستان های تبریز، آذرشهر، شبستر، بستان آباد و بناب قرار دارند.

وی افزود: در راستای سیاست حمایت و تعمیق تولید داخلی، معافیت گمرکی ماشین آلات در پنج ماهه نخست امسال ، نسبت به مدت مشابه سال قبل ،۵۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی؛ وی خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری ، تولید شیشه جام ۲۳ درصد ، واگن باری ۵۰ درصد و انواع ژنراتور ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=54527 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن