ارتقای کیفی خودرو با تمرکز بر طراحی داخلی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: با اولویت دهی به طراحی داخلی خودرو می‌توان انتظار داشت ارتقای کیفی و کاهش قیمت تمام شده در این محصول محقق شود.


مهد صنعت – سورنا ستاری در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات ایران خودرو در جمع خبرنگاران افزود: به طور نمونه در خودرو ۲۰۶ بیش از ۷۰ نوع ورق استفاده می‌شود که با تجمیع طراحی‌ها و رسیدن به یک طراحی داخلی می‌توان از ورق‌های ساخت داخل هم در این خودرو و دیگر خودرو‌های ساخت خودروسازان استفاده کرد و به این وسیله هزینه ساخت خودرو را کاهش داد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه اتفاقاتی که اخیرا در مجموعه ایران‌خودرو در حال رخ دادن است حرکت به سمت خودروسازی است، گفت: چند پلت‌فرم خوب در این شرکت در حال توسعه است و بر مبنای آن سالی یک خودرو عرضه خواهد شد.
ستاری با اشاره به حساسیت‌های موجود در صنعت خودرو اضافه کرد: زمانی صاحب صنعت می‌شویم که طراحی‌ها برای خودمان باشد از این رو با کپی‌سازی این اتفاق نمی‌افتد. وی گفت: مردم باید اثر تغییر در نگرش در خودروسازی را لمس کنند؛ جهت‌گیری صحیحی انجام شده، اما تا نقطه مطلوب فاصله دارد.
ستاری با تاکید بر استفاده مشترک از پلت‌فرم بخش‌های مختلف خودرو و استفاده از توانمندی شرکت‌های داخلی افزود: ایران خودرو چند مدل خودرو تولید می‌کند که برخی پلت‌فرم‌های آن مانند برق و الکترونیک را می‌تواند یکی کند تا هزینه تولید کاهش یابد. وی ادامه داد: باید پلت‌فرم‌های داخلی خودمان را داشته باشیم و از دانش داخلی برای افزایش کیفیت استفاده کنیم.
برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=51504 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن