ضرورت استفاده اصناف از ماسک

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان مراغه گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونا ویروس در مراغه و اجباری شدن استفاده از ماسک از درب منزل، تمامی اصناف موظف به استفاده از ماسک در محل کار خود هستند.


مهد صنعت – حکیمه انتظاری در کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونای مراغه اظهار داشت: اصناف و کسبه شهرستان نسبت به نصب نوشته «لطفا با ماسک وارد شوید» بر روی شیشه های مغازه ها اقدام و از پذیرش مشتریان بدون ماسک پرهیز کنند.

وی گفت: اکیپ های نظارتی متشکل از دستگاه های متولی، موظف به تشدید بازرسی از اصناف شهرستان هستند و در صورت عدم رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا طبق قانون باید برخورد کنند.

وی افزود: سلامتی مردم از همه چیز مهمتر است و باید همه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی حساس باشیم.

وی گفت: خوشبختانه بیشتر اصناف شهرستان به توصیه های ستاد مقابله با کرونا عمل می کنند و محدود واحدهایی هستند که به دستورالعمل های ابلاغی بی تفاوت هستند.

معاون فرماندار مراغه خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد و اتاق اصناف با برنامه های مختلف نسبت به استفاده عموم از ماسک فرهنگ سازی کنند.

انتظاری ادامه داد: خوشبختانه کمبود ماسک در شهرستان نداریم.وی اضافه کرد: همچنین هیات امنای مجتمع ها موظف به ضدعفونی روزانه هستند.

وی به رعایت پروتاکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بازارهای هفتگی تاکید کرد و گفت: بازارهای هفتگی در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها تعطیل خواهند شد.

وی ادامه داد: متاسفانه مردم در مقابل دفاتر پیشخوان ها تجمع می کنند که این موضوع قابل قبول نیست و نیازمند همکاری و همراهی مردم در این خصوص هستیم.

وی به پرداخت تسهیلات کرونایی در شهرستان به بنگاه های آسیب دیده اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد./ایرنا

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=45591 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن