لزوم نظارت بر حسن اجرای قانون کار در قراردادهای پیمانکاری

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشست اختصاصی با رئیس شورای شهر تبریز برای ارتقاء سطح کرامت شهروندان و نظارت بر حسن اجرای قانون کار در قراردادهای پیمانکاری تاکید کرد.


مهد صنعت – حسین فتحی با اشاره به حوزه مأموریت این اداره کل در برقراری و تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما با بیان ضرورت صیانت از منابع انسانی، نظارت بر تنظیم قراردادهای پیمانکاری و ایجاد وحدت رویه در اجرای قانون کار را خواستار شد.

وی افزود: باید بتوانیم سطح کارآمدی و بهره‌وری نیروی کار را ارتقاء دهیم و برای تحقق این امر باید در بکارگیری افراد تعهد، تخصص، تجربه، مدرک، مهارت و آزمون را مورد لحاظ قرار دهیم.

فتحی با بیان ضرورت ارتقاء سطح آگاهی پیمانکاران از آخرین قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی اظهار کرد: کارشناسان این اداره کل در حوزه‌های مختلف آمادگی برگزاری کارگاههای آموزش آنلاین با استفاده از ظرفیت های مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار را دارند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز رضایت از عملکرد انجمن صنفی فضای سبز تبریز خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه فضای سبز با راهنمایی های همکاران و آموزشهایی که ارائه شده شاهد رضایتمندی و ساماندهی کارکنان و پرداختهای قانونی در این بخش هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، فتحی با اشاره به اینکه بیش از ۶ درصد پرونده‌های ارجاع شده به کمیته سخت و زیان آور با مشکل عنوان شغلی مواجه می باشند تصریح کرد: در بسیاری از پرونده های مربوط به شهرداری عناوین شغلی با نوع فعالیتی که انجام می شود مناسبتی ندارد و این امر هم در موارد بازرسی، استعلام سوابق و رای کمیته ما را با چالش مواجه می کند که لازم است با اتخاذ تدابیر و راهنمایی های همکاران در تامین اجتماعی شاهد حل مشکلات کارکنان شهرداری شویم.

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=42897 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن