بدون ولایت فقیه، حکومت اسلامی ناقص است

دبیر بنیاد غدیر در آذربایجان شرقی با بیان این که تجلی غدیر ولایت فقیه است، گفت: این که می‌گوییم ولایت و امامت اساس دین است یعنی بدون ولایت فقیه، حکومت دینی و اسلامی ناقص بوده و معنا و مفهومی ندارد.


مهد صنعت – حجت الاسلام والمسلمین حسن کاملی فر در نشست خبری به مناسبت دهه امامت و ولایت در استان افزود: امروز نتیجه و دستاوردهای افتخارآفرین را در عرصه های مختلف در نظام جمهوری اسلامی می بینیم.

وی ادامه داد: ولایت فقیهی که اکنون در جمهوری اسلامی ایجاد شده الگویی برگرفته از غدیر است که این حکومت در سراسر دنیا تاثیرگذار بوده و تمام پیروان اهل بیت در دنیا احساس هویت و عزت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر افزود: با توجه به این که فاصله بین عید قربان تا عید غدیر دهه امامت و ولایت نامگذاری شده بنا بر این این فرصت بسیار مغتنم و ارزشمندی است که باید از این فرصت استفاده شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی این بنیاد تبیین، تبلیغ و ترویج رویداد عظیم غدیر خم و توجه دادن افکار عمومی مسلمانان به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی است.

دبیر بنیاد غدیر در آذربایجان شرقی تاکید کرد: سیاست های کلی امسال برنامه ریزی برای نسل جوان، افزایش گستره مخاطبان به واقعیت غدیر با به کارگیری از فناوری های جدید و تاکید بر اجرای برنامه های عملی، پژوهشی و آموزشی در حوزه غدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر نقش بنیاد غدیر را سیاستگذاری، برنامه ریزی، پیگیری و ایجاد زمینه و انگیزه در میان مدیران و کارکنان سازمان های دولتی و عمومی و تشکل های مردمی عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه های دهه امامت و ولایت گفت: تولید و پخش برنامه ارمغان غدیر در رسانه ملی و فضای مجازی و راه اندازی پویش های مردمی، برگزاری مسابقه خطبه غدیر، برگزاری کارگاه های عمومی و تخصصی غدیر از جمله برنامه های این بنیاد خواهد بود.

وی ادامه داد: شما هیچ بیعتی را در تاریخ نمی توانید پیدا کنید که مانند بیعت غدیر شفاف و در یک اجتماع عظیم ۱۲۰ هزار نفری باشد چرا که پیامبر سه روز مردم را در یک مکان جمع کرد و خطبه غدیر را خواند و از همه بیعت گرفت.

دبیر بنیاد غدیر در آذربایجان شرقی از آغاز مطالعات به منظور طرحی برای ایجاد المان خاص غدیر در تبریز خبر داد و افزود: در فضای مجازی فعالیت های بسیار گسترده ای انجام داده ایم ولی در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا نمی توان برنامه های زیادی برگزار کرد بنابراین دوره های آموزشی را به صورت مجازی برگزار می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر اضافه کرد: بین عید قربان تا عید غدیر یک ارتباط وجود دارد که برای همین این مقطع دهه امامت نامگذاری شده است.

وی همچنین افزود: با توجه به اهمیت این اعیاد جمعه روز عید سعید قربان روز آغاز دهه امامت و ولایت به عنوان روز توحید، بندگی و اطاعت روز شنبه به عنوان ولایت، ضامن گام دوم انقلاب، یکشنبه به عنوان ولایت و مردم سالاری دوشنبه به عنوان روز ولایت محور وحدت امت اسلامی سه شنبه به عنوان روز ولایت، بصیرت، دشمن ستیزی و چهارشنبه به عنوان روز ولایت، هدایت، عزت اسلامی نامگذاری شده است.

mahdsanat.ir/?p=42893 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن