توسعه کشور با ارتقاء مهارت‌های فنی و حرفه‌ای نسل جوان

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهار کرد: از شاخصه های توسعه کشور مجهز کردن نسل جوان و فعال جامعه به مهارتهای فنی و مهارتی و مهارت های دیجیتالی است.


مهد صنعت – حسین فتحی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به همراه دکتر داودی رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با سرپرست آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی دیدار کردند این دیدار که همزمان با هفته مهارت و مهارتهای فنی و حرفه ای در محل این سازمان در شهرک صنعتی قراملک برگزار شد.

وی با بیان نقش راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بستر سازی برای آموزشهای فنی و مهارتی نیروی کار با تاکید بر اینکه نظام مهارتی باید در سرلوحه برنامه ها قرار گیرد گفت: متاسفانه نظام آموزشی مبتنی برآموزش است نه مهارت وی افزود: ۷۰ درصد از نیروی کار فاقد مهارتهای فنی و حرفه ای هستند که نیازمند برنامه ریزی موثری برای ایفای نقش مهم فنی و حرفه ای برای ارتقاء مهارت و باز آموزی نسل جوان و تحصیل کرده جامعه هستیم.

فتحی با اشاره به تحلیل علمی سازمان بین المللی کار از آینده کار افزود: آینده کار سریعتر از آنچه که انتظار می رود محقق شده است و بسیاری از مشاغل تا ۱۵ الی ۲۰ سال از بین می روند و شغل های جدید به صورت مجازی و الکترونیکی ظهور خواهند کرد که موضوع مهارت و ضرورت آن برای آینده احساس می شود. وی ویروس تحریم های ظالمانه غرب و نیز شیوع ویروس کرونا را فرصتی برای خودکفایی و اقتدار، اراده و عزم ملت ایران بر شمرد و افزود: ملت بزرگ ایران با عزم و اراده سرافرازانه در جهت اعتلای ایران اسلامی با همدلی و مشارکت در کنار نظام و انقلاب قرار دارند.

وی با اشاره به نقش مهم فنی و حرفه ای در فراهم نمودن بستر مناسب برای آموزش مهارتی، سرعت بخشیدن و ایجاد زیر ساخت های لازم برای ارائه آموزشهای موثر فنی و مهارتی را لازم و ضروری دانست و بر ایجاد ساختار مناسب بازارکار و ایجاد انطباق لازم بین عرضه و تقاضای مهارت نیروی کار تاکید کرد.

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=42890 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن