همایش استکبارستیزی از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب ۱۴ مرداد برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: چهاردهمین همایش منطقه ای مشروطه و هفتمین همایش ملی مشروطه پژوهی ۱۴ مرداد امسال برگزار می شود.


مهد صنعت – عزیز جوانپور در نشست خبری چهاردهمین همایش منطقه ای مشروطه و هفتمین همایش ملی مشروطه پژوهی با بیان این که ۱۴ مرداد روز صدور فرمان مشروطه است، افزود: با توجه به نقش تاثیرگذار تبریز در انقلاب مشروطه بر خود وظیفه می دانیم که هر سال به شکل های مختلف و با موضوعات متعدد این روز را گرامی بداریم.

وی با اشاره به این که در انقلاب مشروطه مردم خواستند که سرنوشت خود را رقم بزنند، اظهار کرد:  نقش تبریز در این انقلاب فراموش نشدنی است ولی با این وجود برخی از دستها می خواهند بگویند نقش تبریز در این انقلاب اثرگذار نبوده تا این موضوع فراموش شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: می خواهیم یاد قهرمانانی مانند ستارخان ها و باقرخان هایی که برای مشروطه زحمات بسیاری کشده اند و از جان خود گذشتند را گرامی بداریم و تا جایی که امکان داشته باشد در این وضعیت کرونایی به شکل مجازی و یا به شکل نشست های تخصصی محدود برگزار کنیم. جوانپور با اشاره به استقبال خوب شرکت کنندگان برای این همایش افزود: تاکنون نزدیک به ۶۰ مقاله به دستمان رسیده و آخرین مهلت ارسال آثار و مقالات تا ۱۰ مرداد است.

وی تحلیل محتوای استکبار در اندیشه های سیاسی، ضرورت شناخت استکبار و مبارزه با آن، شاخصه های ثابت و متغیر استکبار از دوره مشروطه تا عصر انقلاب اسلامی ایران، کارنامه ملت ایران در مبارزه با استکبار از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب با تاکید بر نقش مردم آذربایجان را از جمله محورهای علمی همایش عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: گرافیک، موشن گرافیک، مستند، عکس، نقاشی، فیلم و انیمیشن محورهای هنری همایش است.

فاطمه ملک پور

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=42811 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن