آغاز پویش احسان ماسک در آذربایجان شرقی

جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با موج دوم کرونا به ریاست مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری تشکیل شد.


مهد صنعت – شکوهی مدیرکل امور اجتماعی و فر هنگی استانداری در این جلسه با اشاره به عملکرد خوب سازمان های مردم نهاد استان در موج اول بیماری کرونا گفت.بیش از ۴۴۰تشکل ثبت شده در استان با همراهی سایر تشکل های مردمی بیش از ۵۱۰میلیارد ریال در رزمایش همت مومنانه به یاری محرومان جامعه آمدند.
وی در ادامه افزود :نقش آفرینی سمن ها در روز های اولیه شیوع ویروس کرونا بسیار راهگشا بود. این موضوع اهمیت رویکرد اجتماع محور و ظر فیت سازمان های مردم نهاد را در ارتقای حکمرانی و حرکت با نقشه را هتوام با برنامه ریزی را به وضوح نشان داد و بر همین مبنا باید آن فعالیت های اولیه با رویکرد اجتماع محور تا مهار کامل ویروس منحوس کرونا دوباره ادامه داشته باشد..
شکوهی از اصلی ترین چالش های حال حاضر در کشور را عدم باور پذیری اجتماعی بحران کرونا توسط مردم دانست و گفت :فعالان اجتماعی و اعضای سمن ها در این زمینه باید نقش پیشتازانه خود را ایفا نمایند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یادآورشد: با توجه در پیش بودن ماه محرم و ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) امسال پویش احسان ماسک از قربان تا اربعین توسط سازمان های مردم نهاد استان شروع به فعالیت خواهد کرد .
وی در تشریح این پویش گفت: ارادت خاصانه و خاضعانه مردم شریف آذربایجان به خاندان اهل بیت (ع) دردنیا زبانزد است و میزان احسان و نذورات مردم استان در این زمینه بسیار چشمگیر می باشد ، لذا با عنایت به شیوع کرونا تلاش می کنیم با راه اندازی این پویش ، احسان های حسینی را به سمت تولید و توزیع ماسک و سایر اقلام مورد لزوم سوق داده تا بواسطه ان بخشی از نیازمندی های گرو ه های هدف را تامین نماییم. .
دکتر طاهر اقدم قائم مقام رئیس دانشکاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه وضعیت عمومی استان در رابطه با این بیماری را تشریح و نحوه کمک کادر درمان دانشگاه و کمک های مردمی مطالبی را بیان داشت .
جلالی مشاور استاندار در امور سازمان های مردم نهاد نحوه کمک رسانی سازمان های مردم نهاد و خیرین استان در موج اول کرونا را تشریح نموده و راهکار عملی در موج دوم کرونا را توزیع ماسک و مواد ضدعفونی برای اقشار کم در آمد جامعه دانست .

برچسب ها
mahdsanat.ir/?p=42805 :لینک کوتاه  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن